Váš projektant

Ako stavebný inžinier sa venujem projektovaniu od roku 2010. V roku 2014 som si naprojektoval a svojpomocne dokončil zrub v ktorom bývam a odvtedy som sa vo svojej práci naplno zameral na projektovanie drevostavieb. Projektovanie drevostavieb nie je len mojím povolaním, ale zároveň je to práca, ktorá ma baví a napĺňa.

Drevo je materiál, ktorý ma neustále fascinuje svojou nadčasovosťou, ekologickosťou a krásou. Drevo je ekologický materiál, ktorý ma pozitívny vplyv na ľudskú psychiku a zdravie.

Vytvára vynikajúcu mikroklímu, tým, že optimálne reguluje v miestnosti vlhkosť. Čo sa mne, ako konštruktérovi a projektantovi drevostavieb najviac páči, je možnosť použiť drevo ako nosný, ale zároveň jedinečný pohľadový prvok. Aj preto sám bývam v drevostavbe, ktorú som si svojpomocne dokončoval. Táto skúsenosť, ma naučila mnoho praktických vecí, od efektívneho využitia každého materiálu, po riešenie mnohých konštrukčných detailov.

Vo svojej práci sa snažím neustále vzdelávať o nových postupoch a možnostiach výstavby, ktoré sú na trhu ako aj sledovať aktuálne normy a predpisy. Snažím sa vyberať riešenia, aby všetky materiály použité pri výstavbe boli čo najefektívnejšie využité a aby sa stavba zbytočne nepredražovala, ale zároveň ponúkala ľuďom zdravé a trvácne bývanie s čo najnižšími mesačnými nákladmi tzv. nízkoenergetické a pasívne domy.

Vo svojej práci spolupracujem s kvalitnými odborníkmi, tak, aby bola budúca stavba konštrukčne, ale zároveň aj esteticky, vyriešená a premyslená do najmenšieho detailu.

Mojou snahou je, navrhovať stavby, ktoré budú krásne, zdravé, funkčné, ekologické a ekonomické.

Zavolať